Gezocht: Vrijwilligers BasisLab Bibliotheek Oldenzaal
Creativiteit kan je op verschillende manieren aanwakkeren. In de BasisLabs van de Twentse bibliotheken kunnen kinderen, jongeren en volwassenen hun creativiteit verkennen via technische apparatuur. In Oldenzaal gaat het Basislab iedere week open. Tijdens de openstelling iedereen vanaf 6 jaar, zowel jeugd als volwassenen als een echte maker aan de slag en experimenteren met de nieuwste maakapparatuur van de Bibliotheek.
Welke technieken kun je in het Basislab allemaal ontdekken?
De experimenten die je in het BasisLab kunt uitvoeren zijn oneindig. Zo zijn er o.a. verschillende ontwerpprogramma’s waarmee je digitaal 3D kan ontwerpen en staat er 3D printers klaar om de ontwerpen te printen. Met een lasersnijder kun je in hout of vilt graveren en heel precies papier, stickers of textiel snijden. De foamsnijder helpt met het maken van grote vormen en bij stencils ontwerpen (ook op textiel) wordt de techniek van de snijplotter uitgelegd.
Wie liever wearables maakt kan aan de slag met de digitale borduurmachine. En wil je ergens een replica van maken dan biedt de 3D scanner uitkomst. Dit is een greep uit de mogelijkheden.
De openingstijden van het Basislab:
Oldenzaal op dinsdagmiddagen van 15-17 uur
Wat zoekt de bieb:
- Vrijwilligers die kunnen ondersteunen tijdens activiteiten op het gebied van digitale vaardigheden en/of techniek tijdens de wekelijkse openstelling van ons Basislab
- Vrijwilligers die flexibel zijn, minimaal 1 middag in de maand beschikbaar zijn en hun enthousiasme willen inzetten voor de Bibliotheek
- Vrijwilligers die ook tijdens een deel van de schoolvakanties beschikbaar zijn en affiniteit hebben met o.a. jeugd
Wat houdt het verder in?
- Inzet van je tijd, talent en enthousiasme
- Je neemt deel aan trainingen op het gebied van techniek
- Je neemt deel aan overleg- en oefenbijeenkomsten
- Je bent in staat om gemakkelijk te communiceren met verschillende doelgroepen, het Basislab is voor de leeftijd 6 t/m 100 jaar
- Je beschikt over goede digitale vaardigheden en hebt affiniteit met ICT en digitale technieken, zoals bv de 3D printer en de lasercutter of je bent bereid je deze vaardigheden eigen te maken
- Je kunt zelfstandig een groepje begeleiden tijdens activiteiten voor uiteenlopende kennisniveaus
- Je draagt zorg voor veiligheid en verantwoord gebruik van materiaal
- Je wordt ingedeeld in een rooster en rouleert met andere vrijwilligers
Wat biedt de bieb jou?
- Een gezellige en inspirerende werkplek met leuke collega’s
- Afwisselend vrijwilligerswerk
- Een goed inwerkprogramma en scholingsmogelijkheden
- Een goed attentiebeleid o.a. een gratis abonnement van de Bibliotheek
Interesse?
Je kan je aanmelden via deze webpagina.
Wil je eerst meer informatie? Neem dan contact op met onze vrijwilligerscoördinator Ilse van den Einde via teamvrijwilligers@bibliotheektwente.nl.